I går la fotballforbundet ut oversikten over hvilke kamper som skal sendes på TV og hvilke kamper som blir flyttet av den grunn. Se oversikten her!

Norges Fotballforbund har sammen med Norsk Toppfotball og rettighetshaver berammet TV-kamper i Eliteserien i runde 16-20, inkludert tre utsatte kamper fra runde 10 i forbindelse med U20-VM. 

Enkelte kamper kan bli flyttet basert på resultater i UEFA-kvalifisering. Dette gjelder Rosenborgs kamper i runde 16-19. 

Runde Dato Tidspunkt Kamp Kanal
17 21.07.2019 Søndag 
kl. 18.00 
Brann – Stabæk
flyttet frem grunnet UEFA-kvalifisering
Dplay
17 21.07.2019 Søndag 
kl. 20.00
Molde – Sarpsborg 08
flyttet frem grunnet UEFA-kvalifisering
MAX
16 03.08.2019 Lørdag 
kl. 18.00
Sarpsborg 08 – Rosenborg           
kan bli flyttet basert på resultat i UEFA-kvalifisering
MAX
16 03.08.2019 Lørdag 
kl. 18.00
Odd – Lillestrøm ESN
16 04.08.2019 Søndag 
kl. 18.00
Stabæk – Haugesund Dplay
16 04.08.2019 Søndag 
kl. 18.00
Tromsø – Mjøndalen Dplay
16 04.08.2019 Søndag 
kl. 18.00
Ranheim TF – Brann Dplay
16 04.08.2019 Søndag 
kl. 18.00
Viking – Molde ESN
16 04.08.2019 Søndag 
kl. 20.00
Vålerenga – Kristiansund ESN
16 05.08.2019 Mandag 
kl. 19.00
Strømsgodset – Bodø/Glimt MAX
17 10.08.2019 Lørdag 
kl. 18.00
Rosenborg – Tromsø
kan bli flyttet basert på resultat i UEFA-kvalifisering
ESN
17 11.08.2019 Søndag 
kl. 18.00
Bodø/Glimt – Viking ESN
17 11.08.2019 Søndag 
kl. 18.00
Haugesund – Ranheim TF Dplay
17 11.08.2019 Søndag 
kl. 18.00
Kristiansund – Odd Dplay
17 11.08.2019 Søndag 
kl. 20.00
Strømsgodset – Vålerenga ESN
17 12.08.2019 Mandag 
kl. 19.00
Lillestrøm – Mjøndalen MAX
10 14.08.2019 Onsdag 
kl. 19.00
Stabæk – Vålerenga
utsatt grunnet U20-VM
MAX
10 14.08.2019 Onsdag 
kl. 19.00
Viking – Sarpsborg 08
utsatt grunnet U20-VM
ESN
10 14.08.2019 Onsdag 
kl. 19.00
Kristiansund – Bodø/Glimt
utsatt grunnet U20-VM
Dplay
18 17.08.2019 Lørdag 
kl. 18.00
Odd – Rosenborg
kan bli flyttet basert på resultat i UEFA-kvalifisering
ESN
18 18.08.2019 Søndag 
kl. 16.00
Stabæk – Kristiansund Dplay
18 18.08.2019 Søndag 
kl. 18.00
Ranheim TF – Molde Dplay
18 18.08.2019 Søndag 
kl. 18.00
Vålerenga – Haugesund Dplay
18 18.08.2019 Søndag 
kl. 18.00
Mjøndalen – Brann ESN
18 18.08.2019 Søndag 
kl. 20.00
Viking – Strømsgodset ESN
18 19.08.2019 Mandag 
kl. 19.00
Tromsø – Lillestrøm Dplay
18 19.08.2019 Mandag 
kl. 19.00
Sarpsborg 08 – Bodø/Glimt MAX
19 24.08.2019 Lørdag 
kl. 18.00
Rosenborg – Stabæk
kan bli flyttet basert på resultat i UEFA-kvalifisering
ESN
19 25.08.2019 Søndag 
kl. 18.00
Viking – Ranheim TF Dplay
19 25.08.2019 Søndag 
kl. 18.00
Molde – Odd Dplay
19 25.08.2019 Søndag 
kl. 18.00
Kristiansund – Mjøndalen Dplay
19 25.08.2019 Søndag 
kl. 18.00
Haugesund – Lillestrøm Dplay
19 25.08.2019 Søndag 
kl. 18.00
Brann – Tromsø ESN
19 25.08.2019 Søndag 
kl. 20.00
Strømsgodset – Sarpsborg 08 ESN
19 26.08.2019 Mandag 
kl. 19.00
Bodø/Glimt – Vålerenga MAX
20 30.09.2019 Fredag 
kl. 19.00
Odd – Bodø/Glimt MAX
20 31.08.2019 Lørdag 
kl. 18.00
Stabæk – Strømsgodset ESN
20 01.09.2019 Søndag 
kl. 18.00
Tromsø – Haugesund Dplay
20 01.09.2019 Søndag 
kl. 18.00
Sarpsborg 08 – Viking Dplay
20 01.09.2019 Søndag 
kl. 18.00
Lillestrøm – Brann ESN
20 01.09.2019 Søndag 
kl. 18.00
Ranheim TF – Kristiansund Dplay
20 01.09.2019 Søndag 
kl. 18.00
Mjøndalen – Molde Dplay
20 01.09.2019 Søndag 
kl. 20.00
Vålerenga – Rosenborg TVN

Hva synes du? Vi setter pris på DIN mening!