Trekningen av Europaligaens gruppespill ble gjennomført i dag. Molde havner i gruppe med Arsenal, Rapid Wien og Dundalk.

I gruppe H får vi flere norske møter med nordmenn på tre av lagene i gruppen: Jens Petter Hauge (Milan), Andreas Vindheim (Sparta Praha), Kristoffer Vassbakk Ajer og Mohamed Elyounoussi (Celtic).

Slik er gruppene:

Gruppe A: Roma, Young Boys, Cluj, CSKA Sofia
Gruppe B: Arsenal, Rapid Wien, Molde, Dundalk
Gruppe C: Bayer Leverkusen, Slavia Praha, Hapoel Be’er Sheva, Nice
Gruppe D: Benfica, Standard Liège, Rangers, Lech Poznan
Gruppe E: PSV, PAOK, Granada, Omonia
Gruppe F: Napoli, Real Sociedad, AZ, Rijeka
Gruppe G: Braga, Leicester, AEK, Zorja
Gruppe H: Celtic, Sparta Praha, Milan, Lille
Gruppe I: Villarreal, Qarabag, Maccabi Tel-Aviv, Sivasspor
Gruppe J: Tottenham, Ludogorets, LASK, Royal Antwerpen
Gruppe K: CSKA Moskva, Dinamo Zagreb, Feyenoord, Wolfsberg
Gruppe L: Gent, Røde Stjerne, Hoffenheim, Slovan Liberec

Kampdatoer: 22/10 (1. runde), 29/10 (2. runde), 5/11 (3. runde), 26/11 (4. runde), 3/12 (5. runde), 10/12 (6. runde).

Slik var lagene seedet:

NIVÅ 1:

Arsenal (England), Tottenham (England), Roma (Italia), Napoli (Italia), Benfica (Portugal), Leverkusen (Tyskland), Villarreal (Spania), CSKA Moskva (Russland), Braga (Portugal), Gent (Belgia), PSV Eindhoven (Nederland), Celtic (Skottland).

NIVÅ 2:

Dinamo Zagreb (Kroatia), Sparta Praha (Tsjekkia), Slavia Praha (Tsjekkia), Ludogorets (Bulgaria), Young Boys (Sveits), Røde Stjerne (Serbia), Rapid Wien (Østerrike), Leicester (England), PAOK (Hellas), Qarabag (Aserbajdsjan), Standard Liège (Belgia), Real Sociedad (Spania).

NIVÅ 3:

Granada (Spania), Milan (Italia), AZ Alkmaar (Nederland), Feyenoord (Nederland), AEK (Hellas), Maccabi Tel Aviv (Israel), Rangers (Skottland), Molde (Norge), Hoffenheim (Tyskland), LASK (Østerrike), Hapoel Beer-Sheva (Israel), Zorja Lugansk (Ukraina).

NIVÅ 4:

Cluj (Romania), Lille (Frankrike), Nice (Frankrike), Rijeka (Kroatia), Dundalk (Irland), Liberec (Tsjekkia), Royal Antwerpen (Belgia), Lech Poznan (Polen), Sivasspor (Tyrkia), Wolfsberg (Østerrike), Omonia Nikosia (Kypros), CSKA Sofia (Bulgaria).

Hva synes du? Vi setter pris på DIN mening!