Spilleplanen for Eliteserien 2020 er nå klar. I de første 15 rundene er også TV-kampene satt opp. Strømsgodset-Viking blir sesongens første kamp, mens Rosenborg og Brann også møtes i serieåpningen. Se hele spilleplanen!

Sesongen starter med kampene Strømsgodset – Viking og Vålerenga – Molde lørdag 4. april.

Spilleplan Eliteserien 2020

Runde 1 (04.04-05.04) Dag/Kl.slett Kanal
Strømsgodset Viking Lørdag 16.00 ESN
Vålerenga Molde Lørdag 18.00 TVN
Kristiansund Start Søndag 18.00 ES+/Dplay
Stabæk Odd Søndag 18.00 ES+/Dplay
Bodø/Glimt Mjøndalen Søndag 18.00 ES+/Dplay
Aalesund Haugesund Søndag 18.00 ES+/Dplay
Sandefjord Sarpsborg 08 Søndag 18.00 ES+/Dplay
Rosenborg Brann Søndag 20.00 ESN
         
Runde 2 (13.04-13.04) Dag/Kl.slett Kanal
Molde Kristiansund Mandag 18.00 ES+/Dplay
Odd Strømsgodset Mandag 18.00 ES+/Dplay
Sarpsborg 08 Bodø/Glimt Mandag 18.00 ES+/Dplay
Brann Stabæk Mandag 18.00 ES+/Dplay
Haugesund Rosenborg Mandag 18.00 ES+/Dplay
Start Aalesund Mandag 18.00 ES+/Dplay
Mjøndalen Sandefjord Mandag 18.00 ES+/Dplay
Viking Vålerenga Mandag 20.00 ESN
         
Runde 3 (18.04-19.04) Dag/Kl.slett Kanal
Vålerenga Odd Lørdag 16.00 ESN
Rosenborg Molde Lørdag 18.00 TVN
Kristiansund Viking Søndag 18.00 ES+/Dplay
Stabæk Mjøndalen Søndag 18.00 ES+/Dplay
Bodø/Glimt Haugesund Søndag 18.00 ES+/Dplay
Aalesund Sarpsborg 08 Søndag 18.00 ES+/Dplay
Strømsgodset Start Søndag 18.00 ES+/Dplay
Sandefjord Brann Søndag 20.00 ESN
         
Runde 4 (25.04-26.04) Dag/Kl.slett Kanal
Viking Aalesund Lørdag 16.00 ESN
Brann Bodø/Glimt Lørdag 18.00 TVN
Mjøndalen Sarpsborg 08 Søndag 18.00 ES+/Dplay
Molde Sandefjord Søndag 18.00 ES+/Dplay
Haugesund Kristiansund Søndag 18.00 ES+/Dplay
Vålerenga Strømsgodset Søndag 18.00 ES+/Dplay
Start Stabæk Søndag 18.00 ES+/Dplay
Odd Rosenborg Søndag 20.00 ESN
         
Runde 5 (29.04-29.04) Dag/Kl.slett Kanal
Bodø/Glimt Start Onsdag 18.30 ES+/Dplay
Rosenborg Vålerenga Onsdag 18.30 ESN
Kristiansund Strømsgodset Onsdag 18.30 ES+/Dplay
Stabæk Molde Onsdag 18.30 ES+/Dplay
Mjøndalen Viking Onsdag 18.30 ES+/Dplay
Sarpsborg 08 Brann Onsdag 18.30 ES+/Dplay
Aalesund Odd Onsdag 18.30 ES+/Dplay
Sandefjord Haugesund Onsdag 18.30 ES+/Dplay
         
Runde 6 (02.05-03.05) Dag/Kl.slett Kanal
Vålerenga Aalesund Lørdag 18.00 ESN
Strømsgodset Rosenborg Lørdag 20.00 TVN
Viking Stabæk Søndag 18.00 ES+/Dplay
Molde Sarpsborg 08 Søndag 18.00 ES+/Dplay
Haugesund Mjøndalen Søndag 18.00 ES+/Dplay
Odd Bodø/Glimt Søndag 18.00 ES+/Dplay
Start Sandefjord Søndag 18.00 ES+/Dplay
Brann Kristiansund Søndag 20.00 ESN
         
Runde 7 (09.05-10.05) Dag/Kl.slett Kanal
Stabæk Vålerenga Lørdag 18.00 ESN
Aalesund Rosenborg Lørdag 20.00 TVN
Kristiansund Odd Søndag 18.00 ES+/Dplay
Haugesund Start Søndag 18.00 ES+/Dplay
Sandefjord Viking Søndag 18.00 ES+/Dplay
Bodø/Glimt Molde Søndag 18.00 ES+/Dplay
Sarpsborg 08 Strømsgodset Søndag 18.00 ES+/Dplay
Mjøndalen Brann Søndag 20.00 ESN
         
Runde 8 (16.05-16.05) Dag/Kl.slett Kanal
Molde Aalesund Lørdag 18.00 ES+/Dplay
Odd Sandefjord Lørdag 18.00 ES+/Dplay
Rosenborg Kristiansund Lørdag 18.00 ES+/Dplay
Strømsgodset Stabæk Lørdag 18.00 ES+/Dplay
Brann Haugesund Lørdag 18.00 ES+/Dplay
Vålerenga Sarpsborg 08 Lørdag 18.00 ES+/Dplay
Start Mjøndalen Lørdag 18.00 ES+/Dplay
Viking Bodø/Glimt Lørdag 20.00 ESN
         
Runde 9 (23.05-24.05) Dag/Kl.slett Kanal
Brann Viking Lørdag 18.00 ESN
Bodø/Glimt Rosenborg Lørdag 20.00 TVN
Sandefjord Strømsgodset Søndag 18.00 ES+/Dplay
Haugesund Odd Søndag 18.00 ES+/Dplay
Mjøndalen Molde Søndag 18.00 ES+/Dplay
Sarpsborg 08 Start Søndag 18.00 ES+/Dplay
Aalesund Stabæk Søndag 18.00 ES+/Dplay
Kristiansund Vålerenga Søndag 20.00 ESN
         
Runde 10 (28.05.) Dag/Kl.slett Kanal
Molde Haugesund Torsdag 19.00 ES+/Dplay
Odd Mjøndalen Torsdag 19.00 ES+/Dplay
Rosenborg Sandefjord Torsdag 19.00 ES+/Dplay
Viking Sarpsborg 08 Torsdag 19.00 ES+/Dplay
Stabæk Kristiansund Torsdag 19.00 ES+/Dplay
Vålerenga Bodø/Glimt Torsdag 19.00 ES+/Dplay
Strømsgodset Aalesund Torsdag 19.00 ES+/Dplay
Start Brann Torsdag 2100 ESN
         
Runde 11 (06.06-07.06) Dag/Kl.slett Kanal
Viking Start Lørdag 18.00 ESN
Brann Molde Lørdag 20.00 TVN
Kristiansund Aalesund Søndag 18.00 ES+/Dplay
Bodø/Glimt Strømsgodset Søndag 18.00 ES+/Dplay
Sandefjord Stabæk Søndag 18.00 ES+/Dplay
Mjøndalen Rosenborg Søndag 18.00 ES+/Dplay
Sarpsborg 08 Odd Søndag 18.00 ES+/Dplay
Haugesund Vålerenga Søndag 20.00 ESN
         
Runde 12 (26.06-26.06) Dag/Kl.slett  
Odd Brann Torsdag 19.00 ESN
Molde Start Fredag 19.00 ES+/Dplay
Kristiansund Bodø/Glimt Fredag 19.00 ES+/Dplay
Stabæk Sarpsborg 08 Fredag 19.00 ES+/Dplay
Vålerenga Mjøndalen Fredag 19.00 ES+/Dplay
Aalesund Sandefjord Fredag 19.00 ES+/Dplay
Strømsgodset Haugesund Fredag 19.00 ES+/Dplay
Rosenborg Viking Fredag 21.00 ESN
         
Runde 13 (01.07-01.07) Dag/Kl.slett Kanal
Bodø/Glimt Aalesund Onsdag 19.00 ES+/Dplay
Viking Molde Onsdag 19.00 ES+/Dplay
Brann Strømsgodset Onsdag 19.00 ES+/Dplay
Start Odd Onsdag 19.00 ES+/Dplay
Mjøndalen Kristiansund Onsdag 19.00 ES+/Dplay
Sarpsborg 08 Haugesund Onsdag 19.00 ES+/Dplay
Sandefjord Vålerenga Onsdag 19.00 ES+/Dplay
Stabæk Rosenborg Onsdag 21.00 ESN
         
Runde 14 (05.07-05.07) Dag/Kl.slett Kanal
Odd Molde Lørdag 16.00 ES+/Dplay
Strømsgodset Mjøndalen Lørdag 16.00 ESN
Bodø/Glimt Stabæk Søndag 18.00 ES+/Dplay
Rosenborg Sarpsborg 08 Søndag 18.00 ES+/Dplay
Kristiansund Sandefjord Søndag 18.00 ES+/Dplay
Vålerenga Start Søndag 18.00 ES+/Dplay
Aalesund Brann Søndag 18.00 ES+/Dplay
Haugesund Viking Søndag 20.00 ESN
         
Runde 15 (11.07.-11.07) Dag/Kl.slett Kanal
Molde Strømsgodset Lørdag 18.00 ES+/Dplay
Viking Odd Lørdag 18.00 ES+/Dplay
Stabæk Haugesund Lørdag 18.00 ES+/Dplay
Mjøndalen Aalesund Lørdag 18.00 ES+/Dplay
Sarpsborg 08 Kristiansund Lørdag 18.00 ES+/Dplay
Brann Vålerenga Lørdag 20.00 TVN
Start Rosenborg Søndag 18.00 ESN
Sandefjord Bodø/Glimt Søndag 18.00 ES+/Dplay
Runde 16 (18.07-19.07)
Bodø/Glimt Brann
Odd Sarpsborg 08
Rosenborg Mjøndalen
Kristiansund Stabæk
Haugesund Molde
Vålerenga Viking
Aalesund Start
Strømsgodset Sandefjord
Runde 17 (25.07-26.07)
Molde Vålerenga
Viking Kristiansund
Brann Odd
Stabæk Strømsgodset
Start Bodø/Glimt
Mjøndalen Haugesund
Sarpsborg 08 Aalesund
Sandefjord Rosenborg
     
Runde 18 (01.08-02.08)
Molde Mjøndalen
Bodø/Glimt Sarpsborg 08
Odd Start
Rosenborg Stabæk
Haugesund Brann
Vålerenga Sandefjord
Aalesund Viking
Strømsgodset Kristiansund
Runde 19 (08.08-09.08)
Viking Haugesund
Kristiansund Rosenborg
Brann Mjøndalen
Stabæk Bodø/Glimt
Start Vålerenga
Sarpsborg 08 Molde
Sandefjord Aalesund
Strømsgodset Odd
     
Runde 20 (15.08-16.08)
Molde Brann
Bodø/Glimt Sandefjord
Odd Viking
Rosenborg Strømsgodset
Haugesund Sarpsborg 08
Vålerenga Stabæk
Mjøndalen Start
Aalesund Kristiansund
     
Runde 21 (22.08-23.08)
Odd Vålerenga
Rosenborg Haugesund
Viking Brann
Kristiansund Mjøndalen
Stabæk Aalesund
Start Molde
Sarpsborg 08 Sandefjord
Strømsgodset Bodø/Glimt
Runde 22 (12.09-13.09)
Molde Viking
Bodø/Glimt Kristiansund
Brann Sarpsborg 08
Haugesund Stabæk
Vålerenga Rosenborg
Mjøndalen Odd
Aalesund Strømsgodset
Sandefjord Start
Runde 23 (19.09-20.09)
Odd Aalesund
Rosenborg Bodø/Glimt
Viking Sandefjord
Kristiansund Molde
Stabæk Brann
Start Haugesund
Sarpsborg 08 Mjøndalen
Strømsgodset Vålerenga
     
Runde 24 (26.09-27.09)
Molde Rosenborg
Brann Start
Haugesund Strømsgodset
Vålerenga Kristiansund
Mjøndalen Stabæk
Sarpsborg 08 Viking
Aalesund Bodø/Glimt
Sandefjord Odd
Runde 25 (03.10-04.10)
Bodø/Glimt Vålerenga
Odd Haugesund
Rosenborg Aalesund
Viking Mjøndalen
Kristiansund Brann
Stabæk Sandefjord
Start Sarpsborg 08
Strømsgodset Molde
Runde 26 (17.10-18.10)
Molde Odd
Brann Rosenborg
Haugesund Bodø/Glimt
Start Viking
Mjøndalen Strømsgodset
Sarpsborg 08 Stabæk
Aalesund Vålerenga
Sandefjord Kristiansund
Runde 27 (31.10-01.11)
Bodø/Glimt Odd
Rosenborg Start
Kristiansund Haugesund
Stabæk Viking
Vålerenga Brann
Aalesund Molde
Sandefjord Mjøndalen
Strømsgodset Sarpsborg 08
Runde 28 (07.11-08.11)
Molde Stabæk
Odd Kristiansund
Viking Rosenborg
Brann Sandefjord
Haugesund Aalesund
Start Strømsgodset
Mjøndalen Bodø/Glimt
Sarpsborg 08 Vålerenga
Runde 29 (22.11-22.11)
Bodø/Glimt Viking
Rosenborg Odd
Kristiansund Sarpsborg 08
Stabæk Start
Vålerenga Haugesund
Aalesund Mjøndalen
Sandefjord Molde
Strømsgodset Brann
Runde 30 (28.11-28.11)
Molde Bodø/Glimt
Odd Stabæk
Viking Strømsgodset
Brann Aalesund
Haugesund Sandefjord
Start Kristiansund
Mjøndalen Vålerenga
Sarpsborg 08 Rosenborg

Kilde: Fotballforbundet

Hva synes du? Vi setter pris på DIN mening!