Lokaloppgjøret Åsane – Nest-Sotra åpner OBOS-ligaen, mens Aalesund og Sogndal også møtes i 1. runde. Se hele spilleplanen her.

Hele oppsettet ble i dag lagt ut på nettsiden til Fotballforbundet

Lokaloppgjøret Åsane mot Nest Sotra starter OBOS-ligaen 2018 den 2. påskedag. To av lagene som rykket ned fra Eliteserien i 2017 møtes samme dag når Sogndal gjester Aalesund. Viking, som spiller på nest øverste nivå for første gang siden 1988, reiser til Gjemselund for å møte Kongsvinger i første kamp. 

16. mai blir det flere store oppgjør. Ekstra spesielt i 2018 er det for Kongsvinger som møter HamKam hjemme, og tar turen til Briskeby i forbindelse med HamKams 100-årsjubileum i august.

OBOS-ligaen har serieåpning 2. påskedag og avsluttes 11. november. 

Her er spilleplanen for OBOS-ligaen 2018 

ESN = Eurosport Norge
E+ = Eurosport Pluss

Merk at alle kamper sendes direkte på Eurosport Player

Runde 1   Tidspunkt Kanal
Åsane Nest-Sotra Mandag 2. april klokken 15.00 ESN
Kongsvinger Viking Mandag 2. april klokken 18.00 E+
Mjøndalen Florø Mandag 2. april klokken 18.00 E+
Notodden Levanger Mandag 2. april klokken 18.00 E+
Sandnes Ulf Strømmen Mandag 2. april klokken 18.00 E+
Tromsdalen Jerv Mandag 2. april klokken 18.00 E+
Ull/Kisa HamKam Mandag 2. april klokken 18.00 E+
Aalesund Sogndal Tirsdag 3. april klokken 19.00 ESN

 

Runde 2   Tidspunkt Kanal
Levanger Aalesund Søndag 8. april klokken 15.00 ESN
Florø Kongsvinger Søndag 8. april klokken 18.00 E+
HamKam Notodden Søndag 8. april klokken 18.00 E+
Jerv Ull/Kisa Søndag 8. april klokken 18.00 E+
Nest-Sotra Sandnes Ulf Søndag 8. april klokken 18.00 E+
Sogndal Tromsdalen Søndag 8. april klokken 18.00 E+
Strømmen Åsane Søndag 8. april klokken 18.00 E+
Viking Mjøndalen Tirsdag 10. april klokken 19.00 ESN

 

Runde 3   Tidspunkt Kanal
Mjøndalen Sogndal Lørdag 14. april klokken 15.30 ESN
Aalesund Florø Søndag 15. april klokken 15.00 ESN
Åsane HamKam Søndag 15. april klokken 18.00 E+
Kongsvinger Jerv Søndag 15. april klokken 18.00 E+
Notodden Nest-Sotra Søndag 15. april klokken 18.00 E+
Sandnes Ulf Levanger Søndag 15. april klokken 18.00 E+
Tromsdalen Viking Søndag 15. april klokken 18.00 E+
Ull/Kisa Strømmen Søndag 15. april klokken 18.00 E+

 

Runde 4   Tidspunkt Kanal
Strømmen Levanger Søndag 22. april klokken 15.00 ESN
Aalesund Tromsdalen Søndag 22. april klokken 18.00 E+
Florø Notodden Søndag 22. april klokken 18.00 E+
Jerv Mjøndalen Søndag 22. april klokken 18.00 E+
Nest-Sotra Ull/Kisa Søndag 22. april klokken 18.00 E+
Sogndal Kongsvinger Søndag 22. april klokken 18.00 E+
Viking Åsane Søndag 22. april klokken 18.00 E+
HamKam Sandnes Ulf Tirsdag 24. april klokken 19.00 ESN

 

Runde 5   Tidspunkt Kanal
Kongsvinger Aalesund Lørdag 28. april klokken 15.30 ESN
Ull/Kisa Viking Søndag 29. april klokken 15.00 ESN
Åsane Florø Søndag 29. april klokken 18.00 E+
Levanger HamKam Søndag 29. april klokken 18.00 E+
Mjøndalen Tromsdalen Søndag 29. april klokken 18.00 E+
Notodden Sogndal Søndag 29. april klokken 18.00 E+
Sandnes Ulf Jerv Søndag 29. april klokken 18.00 E+
Strømmen Nest-Sotra Søndag 29. april klokken 18.00 E+

 

Runde 6   Tidspunkt  Kanal
HamKam Strømmen Lørdag 5. mai klokken 15.30 ESN
Aalesund Mjøndalen Søndag 6. mai klokken 15.00 ESN
Florø Ull/Kisa Søndag 6. mai klokken 18.00 E+
Jerv Åsane Søndag 6. mai klokken 18.00 E+
Nest-Sotra Levanger Søndag 6. mai klokken 18.00 E+
Sogndal Sandnes Ulf Søndag 6. mai klokken 18.00 E+
Tromsdalen Kongsvinger Søndag 6. mai klokken 18.00 E+
Viking Notodden Søndag 6. mai klokken 18.00 E+

 

Runde 7    Tidspunkt Kanal
Ull/Kisa Sogndal Søndag 13. mai klokken 15.00 ESN
Åsane Aalesund Søndag 13. mai klokken 18.00 E+
HamKam Nest-Sotra Søndag 13. mai klokken 18.00 E+
Kongsvinger Mjøndalen Søndag 13. mai klokken 18.00 E+
Levanger Viking Søndag 13. mai klokken 18.00 E+
Notodden Tromsdalen Søndag 13. mai klokken 18.00 E+
Sandnes Ulf Florø Søndag 13. mai klokken 18.00 E+
Strømmen Jerv Søndag 13. mai klokken 18.00 E+

 

Runde 8    Tidspunkt Kanal
Viking Sandnes Ulf Onsdag 16. mai klokken 18.00 ESN
Aalesund Strømmen Onsdag 16. mai klokken 18.00 E+
Florø Nest-Sotra Onsdag 16. mai klokken 18.00 E+
Jerv Notodden Onsdag 16. mai klokken 18.00 E+
Kongsvinger HamKam Onsdag 16. mai klokken 18.00 E+
Mjøndalen Ull/Kisa Onsdag 16. mai klokken 18.00 E+
Sogndal Åsane Onssdag 16. mai klokken 18.00 E+
Tromsdalen Levanger Onsdag 16. mai klokken 18.00 E+

 

Runde 9   Tidspunkt  Kanal
Åsane Kongsvinger Mandag 21. mai klokken 18.00 E+
HamKam Florø Mandag 21. mai klokken 18.00 E+
Levanger Jerv Mandag 21. mai klokken 18.00 E+
Nest-Sotra Sogndal Mandag 21. mai klokken 18.00 E+
Sandnes Ulf Tromsdalen Mandag 21. mai klokken 18.00 E+
Strømmen Mjøndalen Mandag 21. mai klokken 18.00 E+
Ull/Kisa Notodden Mandag 21. mai klokken 18.00 E+
Viking Aalesund Tirsdag 22. mai klokken 19.00 ESN

 

Runde 10   Tidspunkt Kanal
Aalesund HamKam Søndag 27. mai klokken 18.00 E+
Florø Levanger Søndag 27. mai klokken 18.00 E+
Jerv Viking Søndag 27. mai klokken 18.00 E+
Notodden Åsane Søndag 27. mai klokken 18.00 E+
Sogndal Strømmen Søndag 27. mai klokken 18.00 E+
Tromsdalen Nest-Sotra Søndag 27. mai klokken 18.00 E+
Mjøndalen Sandnes Ulf Søndag 27. mai klokken 18.00 E+
Kongsvinger Ull/Kisa Tirsdag 29. mai klokken 19.00 ESN

 

Runde 11   Tidspunkt Kanal
Sandnes Ulf Kongsvinger Lørdag 2. juni klokken 18.00 ESN
Viking Florø Søndag 3. juni klokken 15.00 ESN
Åsane Mjøndalen Søndag 3. juni klokken 18.00 E+
HamKam Jerv Søndag 3. juni klokken 18.00 ESN
Levanger Sogndal Søndag 3. juni klokken 18.00 E+
Nest-Sotra Aalesund Søndag 3. juni klokken 18.00 E+
Strømmen Notodden Søndag 3. juni klokken 18.00 E+
Ull/Kisa Tromsdalen Søndag 3. juni klokken 18.00 E+

 

Runde 12   Tidspunkt Kanal
Sogndal Viking Lørdag 9. juni klokken 15.30 ESN
Aalesund Ull/Kisa Søndag 10. juni klokken 18.00 E+
Florø Strømmen Søndag 10. juni klokken 18.00 E+
Jerv Nest-Sotra Søndag 10. juni klokken 18.00 E+
Kongsvinger Levanger Søndag 10. juni klokken 18.00 E+
Mjøndalen HamKam Søndag 10. juni klokken 18.00 E+
Notodden Sandnes Ulf Søndag 10. juni klokken 18.00 E+
Tromsdalen Åsane Søndag 10. juni klokken 18.00 E+

 

Runde 13   Tidspunkt Kanal
Nest-Sotra Viking Lørdag 16. juni klokken 19.00 ESN
Åsane Ull/Kisa Søndag 16. juni klokken 18.00 E+
Florø Jerv Søndag 16. juni klokken 18.00 E+
HamKam Sogndal Søndag 16. juni klokken 15.00 ESN
Levanger Mjøndalen Søndag 16. juni klokken 18.00 E+
Notodden Kongsvinger Søndag 16. juni klokken 18.00 E+
Sandnes Ulf Aalesund Søndag 16. juni klokken 18.00 E+
Strømmen Tromsdalen Søndag 16. juni klokken 18.00 ESN

 

Runde 14   Tidspunkt Kanal
Viking HamKam Søndag 24. juni klokken 15.00 ESN
Aalesund Notodden Søndag 24. juni klokken 18.00 E+
Åsane Levanger Søndag 24. juni klokken 18.00 E+
Kongsvinger Strømmen Søndag 24. juni klokken 18.00 E+
Sogndal Jerv Søndag 24. juni klokken 18.00 E+
Tromsdalen Florø Søndag 24. juni klokken 18.00 E+
Ull/Kisa Sandnes Ulf Søndag 24. juni klokken 18.00 E+
Mjøndalen Nest-Sotra Tirsdag 26. juni klokken 19.00 ESN

 

Runde 15   Tidspunkt Kanal
Strømmen Viking Søndag 1. juli klokken 15.00 ESN
Florø Sogndal Søndag 1. juli klokken 18.00 E+
HamKam Tromsdalen Søndag 1. juli klokken 18.00 E+
Jerv Aalesund Søndag 1. juli klokken 18.00 E+
Levanger Ull/Kisa Søndag 1. juli klokken 18.00 E+
Nest-Sotra Kongsvinger Søndag 1. juli klokken 18.00 E+
Sandnes Ulf Åsane Søndag 1. juli klokken 18.00 E+
Notodden Mjøndalen Tirsdag 3. juli klokken 19.00 ESN

Runde 16 (22. juli)

Aalesund Sandnes Ulf
Åsane Notodden
Kongsvinger Florø
Mjøndalen Levanger
Sogndal HamKam
Tromsdalen Strømmen
Ull/Kisa Nest-Sotra
Viking Jerv

Runde 17 (29. juli)

Florø Tromsdalen
HamKam Viking
Jerv Sogndal
Levanger Åsane
Nest-Sotra Mjøndalen
Notodden Aalesund
Sandnes Ulf Ull/Kisa
Strømmen Kongsvinger

Runde 18 (5. august)

Aalesund Åsane
Jerv HamKam
Kongsvinger Sandnes Ulf
Mjøndalen Strømmen
Sogndal Levanger
Tromsdalen Notodden
Ull/Kisa Florø
Viking Nest-Sotra

Runde 19 (12. august)

Åsane Viking
Florø Aalesund
HamKam Kongsvinger
Levanger Tromsdalen
Nest-Sotra Jerv
Notodden Ull/Kisa
Sandnes Ulf Mjøndalen
Strømmen Sogndal

Runde 20 (19. august)

Jerv Sandnes Ulf
Kongsvinger Notodden
Mjøndalen Åsane
Nest-Sotra HamKam
Sogndal Florø
Tromsdalen Aalesund
Ull/Kisa Levanger
Viking Strømmen

Runde 21 (26. august)

Aalesund Nest-Sotra
Åsane Tromsdalen
Florø HamKam
Levanger Kongsvinger
Notodden Jerv
Sandnes Ulf Viking
Sogndal Mjøndalen
Strømmen Ull/Kisa

Runde 22 (2. september)

HamKam Åsane
Jerv Florø
Kongsvinger Sogndal
Mjøndalen Notodden
Nest-Sotra Strømmen
Tromsdalen Sandnes Ulf
Ull/Kisa Aalesund
Viking Levanger

Runde 23 (16. september)

Aalesund Kongsvinger
Åsane Jerv
Florø Sandnes Ulf
Levanger Nest-Sotra
Notodden Viking
Sogndal Ull/Kisa
Strømmen HamKam
Tromsdalen Mjøndalen

Runde 24 (23. september)

HamKam Levanger
Jerv Strømmen
Kongsvinger Tromsdalen
Mjøndalen Aalesund
Nest-Sotra Florø
Sandnes Ulf Notodden
Ull/Kisa Åsane
Viking Sogndal

Runde 25 (30. september)

Aalesund Jerv
Åsane Sandnes Ulf
Florø Viking
Levanger Strømmen
Mjøndalen Kongsvinger
Notodden HamKam
Sogndal Nest-Sotra
Tromsdalen Ull/Kisa

Runde 26 (7. oktober)

HamKam Aalesund
Jerv Levanger
Kongsvinger Åsane
Nest-Sotra Notodden
Sandnes Ulf Sogndal
Strømmen Florø
Ull/Kisa Mjøndalen
Viking Tromsdalen

Runde 27 (21. oktober)

Aalesund Viking
Åsane Sogndal
Levanger Florø
Mjøndalen Jerv
Notodden Strømmen
Sandnes Ulf Nest-Sotra
Tromsdalen HamKam
Ull/Kisa Kongsvinger

Runde 28 (28. oktober)

Florø Åsane
HamKam Mjøndalen
Jerv Kongsvinger
Levanger Notodden
Nest-Sotra Tromsdalen
Sogndal Aalesund
Strømmen Sandnes Ulf
Viking Ull/Kisa

Runde 29 (4. november)

Aalesund Levanger
Åsane Strømmen
Kongsvinger Nest-Sotra
Mjøndalen Viking
Notodden Florø
Sandnes Ulf HamKam
Tromsdalen Sogndal
Ull/Kisa Jerv

Runde 30 (11.november)

Florø Mjøndalen
HamKam Ull/Kisa
Jerv Tromsdalen
Levanger Sandnes Ulf
Nest-Sotra Åsane
Sogndal Notodden
Strømmen Aalesund
Viking Kongsvinger

 

 

Hva synes du? Vi setter pris på DIN mening!