Endelig er oppsettet for Eliteserien klart! Nå kan du se når Eliteserien starter, slutter, hvem som spiller 16 mai, hvem som avslutter hjemme osv.. 

Dette ble presentert på nettsiden til Fotballforbundet.

Ranheim tar imot Brann i serieåpningen, mens Sarpsborg 08 og Rosenborg også møtes i første runde. Se hele spilleplanen her.

Spilleplanen for Eliteserien 2018 er nå klar. I de første 16 rundene er også TV-kampene satt opp. 

Sesongen starter med oppgjøret Ranheim – Brann lørdag 10. mars, mens seks nye oppgjør følger dagen etter. Blant annet skal tittelforsvarer Rosenborg møte bronsevinner og cupfinalist Sarpsborg 08. 

Det vil som i fjor bli vist fire kamper på åpne TV-kanaler hver runde. Disse vil hovedsakelig gå på Eurosport Norge og MAX. De fire resterende kampene vil bli gjort tilgjengelige av flere norske distributører, på tilleggskanaler på dekoder og/eller via deres app-tjenester

Her er spilleplanen 2018 

ESN = Eurosport Norge
E+ = Eurosport Pluss
TVN = TVNorge

Merk at alle kamper sendes direkte på Eurosport Player

Runde 1     Tidspunkt Kanal
Ranheim Brann Lørdag 10. mars klokken 18.00 ESN
Bodø/Glimt Lillestrøm Søndag 11. mars klokken 18.00 E+
Molde Sandefjord Søndag 11. mars klokken 18.00 E+
Odd Haugesund Søndag 11. mars klokken 18.00 E+
Start Tromsø Søndag 11. mars klokken 18.00  E+
Strømsgodset Stabæk Søndag 11. mars klokken 18.00 ESN
Sarpsborg 08 Rosenborg Søndag 11. mars klokken 20.00 ESN
Kristiansund Vålerenga Mandag 12. mars klokken 19.00 MAX

 

Runde 2     Tidspunkt Kanal
Lillestrøm Sarpsborg 08 Lørdag 17. mars klokken 15.30 MAX
Rosenborg Kristiansund Lørdag 17. mars klokken 18.00 ESN
Haugesund Molde Søndag 18. mars klokken 18.00 E+
Brann Bodø/Glimt Søndag 18. mars klokken 18.00 ESN
Sandefjord Ranheim Søndag 18. mars klokken 18.00 E+
Stabæk Start Søndag 18. mars klokken 18.00 E+
Tromsø Strømsgodset Søndag 18. mars klokken 18.00 E+
Vålerenga Odd Søndag 18. mars klokken 20.00 ESN

 

Runde 3     Tidspunkt Kanal
Bodø/Glimt Haugesund Mandag 2. april klokken 18.00 E+
Kristiansund Lillestrøm Mandag 2. april klokken 18.00 E+
Start Sandefjord Mandag 2. april klokken 18.00 E+
Strømsgodset Brann Mandag 2. april klokken 18.00 Max
Ranheim Stabæk Mandag 2. april klokken 18.00 E+
Sarpsborg 08 Vålerenga Mandag 2. april klokken 18.00 ESN
Molde Tromsø Mandag 2. april klokken 18.00 E+
Odd Rosenborg Mandag 2. april klokken 20.00 ESN

 

Runde 4     Tidspunkt Kanal
Vålerenga Strømsgodset Lørdag 7. april klokken 18.00 ESN
Haugesund Sarpsborg 08 Søndag 8. april klokken 18.00 E+
Tromsø Ranheim Søndag 8. april klokken 18.00 E+
Odd Bodø/Glimt Søndag 8. april klokken 18.00 E+
Brann Kristiansund Søndag 8. april klokken 18.00 ESN
Sandefjord Stabæk Søndag 8. april klokken 18.00 E+
Rosenborg Molde Søndag 8. april klokken 20.00 TVN
Lillestrøm Start Mandag 9. april klokken 19.00 MAX

 

Runde 5     Tidspunkt Kanal
Start Vålerenga Lørdag 14. april klokken 18.00 ESN
Strømsgodset Odd Søndag 15. april klokken 18.00 E+
Ranheim Haugesund Søndag 15. april klokken 18.00 E+
Sandefjord Kristiansund Søndag 15. april klokken 18.00 E+
Molde Lillestrøm Søndag 15. april klokken 18.00 ESN
Stabæk Tromsø Søndag 15. april klokken 18.00 E+
Sarpsborg 08 Brann Søndag 15. april klokken 20.00 ESN
Bodø/Glimt Rosenborg Mandag 16. april klokken 19.00 MAX

 

Runde 6     Tidspunkt Kanal
Brann Stabæk Lørdag 21. april klokken 18.00 ESN
Haugesund Strømsgodset Søndag 22. april klokken 18.00 E+
Kristiansund Bodø/Glimt Søndag 22. april klokken 18.00 E+
Lillestrøm Ranheim Søndag 22. april klokken 18.00 E+
Rosenborg Start Søndag 22. april klokken 18.00 ESN
Tromsø Sandefjord Søndag 22. april klokken 18.00 E+
Vålerenga Molde Søndag 22. april klokken 20.00 ESN
Odd Sarpsborg 08 Mandag 23. april klokken 19.00 MAX

 

Runde 7     Tidspunkt Kanal
Ranheim Vålerenga Lørdag 28. april klokken 18.00 ESN
Molde Odd Søndag 29. april klokken 18.00 E+
Sandefjord Brann Søndag 29. april klokken 18.00 ESN
Sarpsborg 08 Bodø/Glimt Søndag 29. april klokken 18.00 E+
Tromsø Kristiansund Søndag 29. april klokken 18.00 E+
Start Haugesund Søndag 29. april klokken 18.00 E+
Strømsgodset Rosenborg Søndag 29. april klokken 20.00 ESN
Stabæk Lillestrøm Mandag 30. april klokken 19.00 MAX

 

Runde 8      Tidspunkt Kanal
Rosenborg Ranheim Lørdag 5. mai klokken 18.00 ESN
Vålerenga Haugesund Søndag 6. mai klokken 18.00 ESN
Kristiansund Stabæk Søndag 6. mai klokken 18.00 E+
Lillestrøm Sandefjord Søndag 6. mai klokken 18.00 E+
Odd Start Søndag 6. mai klokken 18.00 E+
Bodø/Glimt Strømsgodset Søndag 6. mai klokken 18.00 E+
Brann Tromsø Søndag 6. mai klokken 20.00 ESN
Sarpsborg 08 Molde Mandag 7. mai klokken 19.00 MAX

 

Runde 9     Tidspunkt Kanal
Sandefjord Vålerenga Lørdag 12. mai klokken 15.30 MAX
Start Brann Lørdag 12. mai klokken 18.00 ESN
Ranheim Odd Søndag 13. mai klokken 18.00 E+
Haugesund Kristiansund Søndag 13. mai klokken 18.00 E+
Molde Bodø/Glimt Søndag 13. mai klokken 18.00 E+
Tromsø Lillestrøm Søndag 13. mai klokken 18.00 E+
Strømsgodset Sarpsborg 08 Søndag 13. mai klokken 18.00 ESN
Stabæk Rosenborg Søndag 13. mai klokken 20.00 ESN

 

Runde 10     Tidspunkt Kanal
Bodø/Glimt Tromsø Onsdag 16. mai klokken 18.00 E+
Brann Haugesund Onsdag 16. mai klokken 18.00 E+
Kristiansund Ranheim Onsdag 16. mai klokken 18.00 E+
Molde Strømsgodset Onsdag 16. mai klokken 18.00 E+
Odd Sandefjord Onsdag 16. mai klokken 18.00 E+
Rosenborg Lillestrøm Onsdag 16. mai klokken 18.00 MAX
Sarpsborg 08 Start Onsdag 16. mai klokken 18.00 E+
Vålerenga Stabæk Onsdag 16. mai klokken 18.00 E+

 

Runde 11     Tidspunkt Kanal
Haugesund Rosenborg Mandag 21. mai klokken 18.00 ESN
Kristiansund Strømsgodset Mandag 21. mai klokken 18.00 E+
Tromsø Vålerenga Mandag 21. mai klokken 18.00 E+
Ranheim Molde Mandag 21. mai klokken 18.00 E+
Sandefjord Sarpsborg 08 Mandag 21. mai klokken 18.00 E+
Stabæk Odd Mandag 21. mai klokken 18.00 E+
Start Bodø/Glimt Mandag 21. mai klokken 18.00 E+
Lillestrøm Brann Mandag 21. mai klokken 20.00 ESN

 

Runde 12     Tidspunkt Kanal
Vålerenga Lillestrøm Lørdag 26. mai klokken 18.00 ESN
Strømsgodset Sandefjord Søndag 27. mai klokken 18.00 E+
Molde Start Søndag 27. mai klokken 18.00 ESN
Odd Kristiansund Søndag 27. mai klokken 18.00 E+
Bodø/Glimt Ranheim Søndag 27. mai klokken 18.00 E+
Haugesund Tromsø Søndag 27. mai klokken 18.00 E+
Rosenborg Brann Søndag 27. mai klokken 20.00 TVN
Sarpsborg 08 Stabæk Mandag 28. mai klokken 19.00 MAX

 

Runde 13     Tidspunkt Kanal
Kristiansund Molde Lørdag 9. juni klokken 18.00 ESN
Start Strømsgodset Søndag 10. juni klokken 18.00 E+
Lillestrøm Odd Søndag 10. juni klokken 18.00 ESN
Ranheim Sarpsborg 08 Søndag 10. juni klokken 18.00 E+
Sandefjord Haugesund Søndag 10. juni klokken 18.00 E+
Stabæk Bodø/Glimt Søndag 10. juni klokken 18.00 E+
Brann Vålerenga Søndag 10. juni klokken 20.00 TVN
Tromsø Rosenborg Mandag 11. juni klokken 19.00 MAX

 

Runde 14     Tidspunkt Kanal
Molde Stabæk Lørdag 23. juni klokken 18.00 ESN
Start Kristiansund Søndag 24. juni klokken 18.00 E+
Strømsgodset Ranheim Søndag 24. juni klokken 18.00 E+
Bodø/Glimt Sandefjord Søndag 24. juni klokken 18.00 E+
Haugesund Lillestrøm Søndag 24. juni klokken 18.00 E+
Sarpsborg 08 Tromsø Søndag 24. juni klokken 18.00 ESN
Rosenborg Vålerenga Søndag 24. juni klokken 20.00 ESN
Odd Brann Mandag 25. juni klokken 19.00 MAX

 

Runde 15     Tidspunkt Kanal
Vålerenga Bodø/Glimt Lørdag 30. juni klokken 18.00 ESN
Kristiansund Sarpsborg 08 Søndag 1. juli klokken 18.00 E+
Tromsø Odd Søndag 1. juli klokken 18.00 E+
Ranheim Start Søndag 1. juli klokken 18.00 E+
Sandefjord Rosenborg Søndag 1. juli klokken 18.00 E+
Brann Molde Søndag 1. juli klokken 18.00 ESN
Stabæk Haugesund Søndag 1. juli klokken 20.00 ESN
Lillestrøm Strømsgodset Mandag 2. juli klokken 18.00 MAX

 

Runde 16     Tidspunkt Kanal
Rosenborg Tromsø Lørdag 7. juli klokken 18.00 ESN
Haugesund Sandefjord Søndag 8. juli klokken 18.00 E+
Bodø/Glimt Brann Søndag 8. juli klokken 18.00 E+
Odd Lillestrøm Søndag 8. juli klokken 18.00 ESN
Start Stabæk Søndag 8. juli klokken 18.00 E+
Sarpsborg 08 Ranheim Søndag 8. juli klokken 18.00 E+
Molde Vålerenga Søndag 8. juli klokken 20.00 ESN
Strømsgodset Kristiansund Mandag 9. juli klokken 19.00 MAX 

 

Runde 17 (4. – 6. august)
Brann Start
Kristiansund Odd
Lillestrøm Molde
Ranheim Rosenborg
Stabæk Sarpsborg 08
Strømsgodset Bodø/Glimt
Tromsø Haugesund
Vålerenga Sandefjord
     

 

Runde 18 (11. – 13. august)
Bodø/Glimt Kristiansund
Haugesund Vålerenga
Molde Brann
Odd Strømsgodset
Rosenborg Stabæk
Sandefjord Tromsø
Sarpsborg 08 Lillestrøm
Start Ranheim

 

Runde 19 (18. – 20. august)
Bodø/Glimt Odd
Brann Sarpsborg 08
Kristiansund Rosenborg
Lillestrøm Haugesund
Ranheim Sandefjord
Stabæk Molde
Strømsgodset Start
Vålerenga Tromsø

 

Runde 20 (25. – 27 august)
Haugesund Stabæk
Molde Ranheim
Rosenborg Strømsgodset
Sandefjord Lillestrøm
Sarpsborg 08 Kristiansund
Start Odd
Tromsø Bodø/Glimt
Vålerenga Brann

 

Runde 21 (1. – 2. september)
Bodø/Glimt Sarpsborg 08
Brann Ranheim
Kristiansund Start
Lillestrøm Vålerenga
Odd Molde
Rosenborg Haugesund
Stabæk Sandefjord
Strømsgodset Tromsø

 

Runde 22 (15 – 17. september)
Haugesund Brann
Molde Kristiansund
Ranheim Strømsgodset
Sandefjord Bodø/Glimt
Sarpsborg 08 Odd
Start Lillestrøm
Tromsø Stabæk
Vålerenga Rosenborg

 

Runde 23 (22. – 24.september)
Bodø/Glimt Start
Brann Sandefjord
Kristiansund Haugesund
Lillestrøm Tromsø
Odd Vålerenga
Rosenborg Sarpsborg 08
Stabæk Ranheim
Strømsgodset Molde

 

Runde 24 (29. september – 1. oktober)
Haugesund Bodø/Glimt
Lillestrøm Stabæk
Molde Rosenborg
Ranheim Kristiansund
Sandefjord Odd
Sarpsborg 08 Strømsgodset
Tromsø Brann
Vålerenga Start

 

Runde 25 (6. – 7. oktober)
Bodø/Glimt Molde
Brann Lillestrøm
Kristiansund Tromsø
Odd Ranheim
Rosenborg Sandefjord
Stabæk Vålerenga
Start Sarpsborg 08
Strømsgodset Haugesund

 

Runde 26 (20. – 21. oktober)
Haugesund Odd
Lillestrøm Rosenborg
Molde Sarpsborg 08
Ranheim Bodø/Glimt
Sandefjord Strømsgodset
Stabæk Brann
Tromsø Start
Vålerenga Kristiansund

 

Runde 27 (27. – 29. oktober)
Bodø/Glimt Stabæk
Brann Rosenborg
Kristiansund Sandefjord
Odd Tromsø
Ranheim Lillestrøm
Sarpsborg 08 Haugesund
Start Molde
Strømsgodset Vålerenga

 

Runde 28 (3. – 5. november)
Brann Strømsgodset
Haugesund Ranheim
Lillestrøm Bodø/Glimt
Rosenborg Odd
Sandefjord Start
Stabæk Kristiansund
Tromsø Molde
Vålerenga Sarpsborg 08

 

Runde 29 (11. november)
Bodø/Glimt Vålerenga
Kristiansund Brann
Molde Haugesund
Odd Stabæk
Ranheim Tromsø
Sarpsborg Sandefjord
Start Rosenborg
Strømsgodset Lillestrøm

 

Runde 30 (25. november)
Brann Odd
Haugesund Start
Lillestrøm Kristiansund
Rosenborg Bodø/Glimt
Sandefjord Molde
Stabæk Strømsgodset
Tromsø Sarpsborg
Vålerenga Ranheim

Hva synes du? Vi setter pris på DIN mening!