I går kveld ble terminlisten og tv-oversikten til Eliteserien 2017 (tidligere tippeligaen) presentert, og her kan du se hele.

Det vil bli vist fire kamper på åpne TV-kanaler hver runde. Disse vil hovedsakelig gå på Eurosport Norge og MAX. De fire resterende kampene vil bli gjort tilgjengelige av flere norske distributører, på tilleggskanaler på dekoder og/eller via deres app-tjenester. Samtlige kamper vil også kunne strømmes på Eurosport Player.

SPILLEPLAN ELITESERIEN 2017

Runde 1, 1.-3. april
Kristiansund Molde Lørdag kl 18 (Eurosport Norge)
Lillestrøm Sandefjord Søndag kl 15.30 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Strømsgodset Haugesund Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Sarpsborg 08 Sogndal Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Stabæk Aalesund Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Tromsø Brann Søndag kl 18 (Eurosport Norge)
Rosenborg Odd Søndag kl 20 (Eurosport Norge)
Vålerenga Viking Mandag kl 19 (MAX)

 

Runde 2, 5. – 6. april 
Aalesund Sarpsborg 08 Onsdag kl 19 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Viking Tromsø Torsdag kl 19 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Sogndal Stabæk Onsdag kl 19 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Odd Kristiansund Onsdag kl 19 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Molde Lillestrøm Onsdag kl 19 (Eurosport Norge)
Sandefjord Rosenborg Onsdag kl 19 (MAX)
Haugesund Vålerenga Torsdag kl 19 (Eurosport Norge)
Brann Strømsgodset Torsdag kl 19 (MAX)

 

Runde 3, 8. – 10. april   
Rosenborg Molde Lørdag kl 18 (Eurosport Norge)
Lillestrøm Haugesund Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Tromsø Sogndal Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Sarpsborg 08 Viking Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Stabæk Odd Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Vålerenga Sandefjord Søndag kl 18 (Eurosport Norge)
Strømsgodset Aalesund Søndag kl 20 (Eurosport Norge)
Kristiansund Brann Mandag kl 19 (MAX)

 

Runde 4, 17. april   
Aalesund Lillestrøm Mandag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Stabæk Sarpsborg 08 Mandag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Sandefjord Kristiansund Mandag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Sogndal Strømsgodset Mandag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Molde Vålerenga Mandag kl 18 (MAX)
Brann Haugesund Mandag kl 18 (Eurosport Norge)
Odd Tromsø Mandag kl 20 (Eurosport Norge)
Viking Rosenborg Mandag kl 20 (MAX)

 

Runde 5, 22. – 24. april   
Strømsgodset Sandefjord Lørdag kl 18 (Eurosport Norge)
Rosenborg Aalesund Søndag kl 18 (Eurosport Norge)
Vålerenga Sogndal Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Viking Odd Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Sarpsborg 08 Kristiansund Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Tromsø Stabæk Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Lillestrøm Brann Søndag kl 20 (Eurosport Norge)
Haugesund Molde Mandag kl 19 (MAX)

 

Runde 6, 29. april – 1. mai   
Brann Viking Lørdag kl 18 (Eurosport Norge)
Kristiansund Strømsgodset Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Sogndal Lillestrøm Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Stabæk Haugesund Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Sandefjord Molde Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Aalesund Tromsø Søndag kl 18 (Eurosport Norge)
Odd Vålerenga Søndag kl 20 (Eurosport Norge)
Sarpsborg 08 Rosenborg Mandag kl 19 (MAX)

 

Runde 7, 6. – 8. mai   
Molde Aalesund Lørdag kl 18 (Eurosport Norge)
Vålerenga Stabæk Søndag kl 18 (Eurosport Norge)
Viking Sandefjord Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Haugesund Sogndal Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Strømsgodset Sarpsborg 08 Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Tromsø Kristiansund Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Rosenborg Brann Søndag kl 20 (TVNorge)
Lillestrøm Odd Mandag kl 19 (MAX)

 

Runde 8, 12. – 13. mai 
Aalesund Vålerenga Fredag kl 19 (MAX)
Stabæk Rosenborg Lørdag kl 16 (Eurosport Norge)
Odd Strømsgodset Lørdag kl 18 (Eurosport Norge)
Kristiansund Lillestrøm Lørdag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Sandefjord Haugesund Lørdag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Sarpsborg 08 Tromsø Lørdag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Sogndal Viking Lørdag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Brann Molde Lørdag kl 20 (Eurosport Norge)

 

Runde 9, 16. mai 
Viking Aalesund Tirsdag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Haugesund Odd Tirsdag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Lillestrøm Sarpsborg 08 Tirsdag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Molde Sogndal Tirsdag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Vålerenga Kristiansund Tirsdag kl 18 (Eurosport Norge)
Brann Sandefjord Tirsdag kl 18 (MAX)
Rosenborg Tromsø Tirsdag kl 20 (MAX)
Strømsgodset Stabæk Tirsdag kl 20 (Eurosport Norge)

 

Runde 10, 20. – 22. mai   
Rosenborg Lillestrøm Lørdag kl 15.30 (MAX)
Sogndal Brann Lørdag kl 18 (Eurosport Norge)
Tromsø Strømsgodset Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Kristiansund Haugesund Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Aalesund Sandefjord Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Stabæk Viking Søndag kl 18 (Eurosport Norge)
Sarpsborg 08 Vålerenga Søndag kl 20 (Eurosport Norge)
Odd Molde Mandag kl 19 (MAX)

 

Runde 11, 27. – 29. mai   
Sandefjord Odd Lørdag kl 18 (Eurosport Norge)
Haugesund Sarpsborg 08 Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Kristiansund Sogndal Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Lillestrøm Tromsø Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Molde Stabæk Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Brann Aalesund Søndag kl 18 (Eurosport Norge)
Vålerenga Rosenborg Søndag kl 20 (TVNorge)
Strømsgodset Viking Mandag kl 19 (MAX)

 

Runde 12,  3. – 4. juni   
Tromsø Vålerenga Lørdag kl 15.30 (Eurosport Norge)
Stabæk Lillestrøm Lørdag kl 18 (Eurosport Norge)
Aalesund Haugesund Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Sarpsborg 08 Molde Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Sogndal Sandefjord Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Viking Kristiansund Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Rosenborg Strømsgodset Søndag kl 18 (MAX)
Odd Brann Søndag kl 20 (Eurosport Norge)

 

Runde 13, 17. – 19. juni   
Kristiansund Aalesund Lørdag kl 18 (Eurosport Norge)
Haugesund Rosenborg Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Sandefjord Sarpsborg 08 Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Sogndal Odd Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Molde Tromsø Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Lillestrøm Viking Søndag kl 18 (Eurosport Norge)
Vålerenga Strømsgodset Søndag kl 20 (TVNorge)
Brann Stabæk Mandag kl 19 (MAX)

 

Runde 14,  24. – 26. juni   
Vålerenga Lillestrøm Lørdag kl 18 (Eurosport Norge)
Rosenborg Sogndal Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Aalesund Odd Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Stabæk Kristiansund Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Tromsø Sandefjord Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Sarpsborg 08 Brann Søndag kl 18 (Eurosport Norge)
Viking Haugesund Søndag kl 20 (Eurosport Norge)
Strømsgodset Molde Mandag kl 19 (MAX)

 

Runde 15, 1. – 3. juli 
Lillestrøm Strømsgodset Lørdag kl 18 (Eurosport Norge)
Haugesund Tromsø Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Sandefjord Stabæk Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Sogndal Aalesund Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Odd Sarpsborg 08 Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Molde Viking Søndag kl 18 (Eurosport Norge)
Brann Vålerenga Søndag kl 20 (Eurosport Norge)
Kristiansund Rosenborg Mandag kl 19 (MAX)

 

Runde 16, 8. – 10. juli  
Rosenborg Sandefjord Lørdag kl 15.30 (MAX)
Aalesund Molde Lørdag kl 18 (Eurosport Norge)
Tromsø Odd Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Viking Sogndal Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Strømsgodset Kristiansund Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Stabæk Brann Søndag kl 18 (Eurosport Norge)
Vålerenga Haugesund Søndag kl 20 (Eurosport Norge)
Sarpsborg 08 Lillestrøm Mandag kl 19 (MAX)

 

Runde 17, 15. – 17. juli   
Sogndal Rosenborg Lørdag kl 1530 (Eurosport Norge)
Lillestrøm Stabæk Lørdag kl 18 (Eurosport Norge)
Odd Viking Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Sandefjord Tromsø Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Haugesund Aalesund Søndag kl 18 (Tilleggskanaler / Eurosport Player)
Molde Strømsgodset Søndag kl 18 (Eurosport Norge)
Brann Sarpsborg 08 Søndag kl 20 (Eurosport Norge)
Kristiansund Vålerenga Mandag kl 19 (MAX)

 

Runde 18, 6. august  
Aalesund Brann
Odd Sogndal
Rosenborg Kristiansund
Sarpsborg 08 Haugesund
Stabæk Sandefjord
Strømsgodset Vålerenga
Tromsø Molde
Viking Lillestrøm

 

Runde 19, 13. august   
Aalesund Viking
Brann Odd
Haugesund Stabæk
Kristiansund Sarpsborg 08
Molde Rosenborg
Sandefjord Sogndal
Strømsgodset Lillestrøm
Vålerenga Tromsø

 

Runde 20, 20. august   
Lillestrøm Vålerenga
Odd Sandefjord
Rosenborg Haugesund
Sarpsborg 08 Strømsgodset
Sogndal Kristiansund
Stabæk Molde
Tromsø Aalesund
Viking Brann

 

Runde 21, 10. september   
Aalesund Stabæk
Brann Sogndal
Haugesund Lillestrøm
Kristiansund Tromsø
Molde Odd
Sandefjord Viking
Strømsgodset Rosenborg
Vålerenga Sarpsborg 08

 

Runde 22, 17. september   
Lillestrøm Kristiansund
Odd Aalesund
Rosenborg Vålerenga
Sandefjord Brann
Sogndal Haugesund
Stabæk Strømsgodset
Tromsø Sarpsborg 08
Viking Molde

 

Runde 23, 24. september   
Aalesund Sogndal
Haugesund Viking
Kristiansund Stabæk
Lillestrøm Rosenborg
Molde Sandefjord
Sarpsborg 08 Odd
Strømsgodset Tromsø
Vålerenga Brann

 

Runde 24, 1. oktober 
Brann Kristiansund
Odd Haugesund
Rosenborg Sarpsborg 08
Sandefjord Aalesund
Sogndal Molde
Stabæk Vålerenga
Tromsø Lillestrøm
Viking Strømsgodset

 

Runde 25, 15. oktober   
Haugesund Sandefjord
Kristiansund Viking
Lillestrøm Sogndal
Molde Brann
Sarpsborg 08 Stabæk
Strømsgodset Odd
Tromsø Rosenborg
Vålerenga Aalesund

 

Runde 26, 22. oktober 
Aalesund Kristiansund
Brann Rosenborg
Molde Haugesund
Odd Lillestrøm
Sandefjord Strømsgodset
Sogndal Sarpsborg 08
Stabæk Tromsø
Viking Vålerenga

 

Runde 27, 29. oktober  
Haugesund Brann
Kristiansund Odd
Lillestrøm Aalesund
Rosenborg Stabæk
Sarpsborg 08 Sandefjord
Strømsgodset Sogndal
Tromsø Viking
Vålerenga Molde

 

Runde 28, 5. november 
Aalesund Rosenborg
Brann Lillestrøm
Haugesund Strømsgodset
Molde Kristiansund
Odd Stabæk
Sandefjord Vålerenga
Sogndal Tromsø
Viking Sarpsborg 08

 

Runde 29, 19. november  
Kristiansund Sandefjord
Lillestrøm Molde
Rosenborg Viking
Sarpsborg 08 Aalesund
Stabæk Sogndal
Strømsgodset Brann
Tromsø Haugesund
Vålerenga Odd

 

Runde 30, 26. november  
Aalesund Strømsgodset
Brann Tromsø
Haugesund Kristiansund
Molde Sarpsborg 08
Odd Rosenborg
Sandefjord Lillestrøm
Sogndal Vålerenga
Viking Stabæk

Hva synes du? Vi setter pris på DIN mening!