Det er Norges Fotballforbund, Norsk Toppfotball og rettighetshaver TV 2 som står bak kåringen. Mandag ble det kjent hvilke spillere, trenere og dommere som er nominert i de ulike kategoriene.

Juryen for eliteserien består av Davy Wathne (TV 2), Jesper Mathisen (TV 2), Knut Espen Svegaarden (VG), Nils Johan Semb (NFF) og Jo Bergsvand (Norsk Toppfotball).

DU kan være med å bestemme hvem som vinner her: https://www.fotball.no/turneringer/tippeligaen/2016/stem-pa-arets-spillere-i-2016/

Disse prisene kan du stemme på:

For Tippeligaen og OBOS-ligaen:

Årets keeper i Tippeligaen:
André Hansen. Rosenborg
Piotr Leciejewski, Brann
Sondre Rossbach, Odd

Årets forsvarsspiller i Tippeligaen:
Jonas Svensson, Rosenborg
William Troost-Ekong, Haugesund
Bismar Acosta, Brann

Årets midtbanespiller i Tippeligaen:
Mike Jensen, Rosenborg
Fredrik Midtsjø, Rosenborg
Ghayas Zahid, Vålerenga

Årets angrepsspiller i Tippeligaen:
Fitim Azemi, Bodø/Glimt
Christian Gytkjær, Rosenborg
Fred Friday, Lillestøm

Årets trener i Tippeligaen:
Kåre Ingebrigtsen, Rosenborg
Lars Arne Nilsen, Brann
Eirik Bakke, Sogndal

Årets dommer i Tippeligaen:
Svein Oddvar Moen
Dag Vidar Hafsås
Tore Hansen 

Årets unge talent i Tippeligaen (født etter 31.12.1996):
Sander Berge, Vålerenga
Jens Petter Hauge, Bodø/Glimt
Rafik Zekhnini, Odd

Årets spiller i OBOS-ligaen:
Pontus Engblom, Sandnes Ulf
Kamer Qaka, Kristiansund
Tonny Brochmann Christiansen, Jerv

For Toppserien og 1. divisjon:

Årets spiller i Toppserien:
Isabell Herlovsen, LSK Kvinner
Lene Mykjåland, LSK Kvinner
Sherida Spitse, LSK Kvinner

Årets keeper i Toppserien:
Alyssa R Giannetti, Arna-Bjørnar
Ingrid Hjelmseth, Stabæk
Madalyn T. Sciffel, Avaldsnes

Årets forsvarsspiller i Toppserien
Ina Gausdal, Kolbotn
Stine Reinås, Stabæk
Ingrid Moe Wold, LSK Kvinner

Årets midtbane i Toppserien
Maren Mjelde, Avaldsnes
Lene Mykjåland, LSK Kvinner
Sherida Spitse, LSK Kvinner

Årets Angrepsspiller i Toppserien
Isabell Herlovsen, LSK Kvinner
Emilie Haavi, LSK Kvinner
Cecilie Pedersen, Avaldsnes

Året dommer i Toppserien
Cathrine Eide
Marte Sørø
Fatemeh Zangeneh

Årets unge talent i Toppserien
Tuva Hansen, Klepp
Karina Sævik, Kolbotn
Marie Dølvik Markussen, Stabæk

Årets spiller i 1. divisjon
Anne Marthe Birkeland, Grand Bodø
Andrea Willman, Lyn
Celine Emilie Nergård, Fløya

Slik vil avstemmingen foregå:

Publikum er gjennom denne siden invitert med for å stemme frem folkets favoritt. Du deltar på denne linken. Resultatene fra folkets avstemming vil telle 1/3.
Avstemmingen foregår på Facebook.

Kapteinene i Tippeligaen og OBOS-ligaen vil stemme på sine favoritter og dette resultatet vil telle 1/3 for alle prisene.

Juryens resultat vil være den siste 1/3.

For Toppserien og 1.divisjon er det publikums stemmer og juryens resultat som vil telle halvparten hver.

Mange flotte premier

Alle som er med å stemme er med i trekningen av følgende premier:

  • 2 x Sesongkort til valgfri klubb i Eliteserien 2017
  • 2 x Sesongkort til valgfri klubb i Eliteserien 2017
  • 20 x Gavekort for 2 personer til valgfri kamp i Eliteserien 2017
  • 20 x Gavekort til valgfri kamp i OBOS-ligaen 2017
  • 5 x signerte landslagsdrakter til damelandslaget
  • 4 x signerte drakter til valgfri klubb i Eliteserien 2017
  • 2 x sesongkort til valgfri klubb i Toppserien 2017
  • 2 x sesongkort til valgfri klubb i Toppserien 2017
  • 2 x sesongkort til valgfri klubb i Toppserien 2017
  • 2 x signerte drakter til valgfri klubb i Toppserien 2017
  • 4 x Cupfinalebilletter
  • 2 x FIFA 17 XBOX ONE
  • 2 x FIFA 17 PS4

Juryen

Følgende sitter i juryen:

Tippeligaen og OBOS-ligaen:

  • Davy Wathne, TV2
  • Jesper Mathisen, TV2
  • Knut Espen Svegaarden, VG
  • Nils Johan Semb, NFF
  • Jo Bergsvand, NTF (leder)

Toppserien og 1. divisjon

  • Richard Jansen
  • Else Karin Stangeland
  • Anne Mette Ødegård
  • Linda Berntsen
  • Ingvar Graffer
  • Synnøve Tverlid (leder)

*Bildet er hentet fra fotball.no

Hva synes du? Vi setter pris på DIN mening!